Notice: Undefined variable: STYL in C:\inetpub\wwwroot\szkoleniaDlaFirmPHP\swl.php on line 40
<br /> <b>Notice</b>: Undefined variable: TYTUL_ART in <b>C:\inetpub\wwwroot\szkoleniaDlaFirmPHP\inc\naglowek.inc.php</b> on line <b>17</b><br /> Szkolenia Dla Firm - 3045 szkoleń dla firm
Szkolenia dla firm - 3045 szkoleń dla firm
Szkolenia dla firm

Strona główna

Kontakt

Dodaj szkolenie

Kategorie szkoleń


Notice: Undefined index: k in C:\inetpub\wwwroot\szkoleniaDlaFirmPHP\inc\kategorie_szkolen.inc.php on line 8

Wszystkie


Notice: Undefined index: k in C:\inetpub\wwwroot\szkoleniaDlaFirmPHP\inc\kategorie_szkolen.inc.php on line 10

BHP (157)

Biznes (522)

Budownictwo (154)

Doskonalenie zawodowe (462)

Dotacje unijne (185)

Finanse (353)

Informatyka (252)

Księgowość (201)

Marketing (160)

Ochrona środowiska (56)

Podatki (57)

Prawo (209)

Sprzedaż (205)

Szkolenia branżowe (198)

Zamówienia publiczne (30)

Zarządzanie (598)


Notice: Undefined property: SWL::$r_p_a_more_style in C:\inetpub\wwwroot\szkoleniaDlaFirmPHP\swl.php on line 111

Polecamy

Interesujące konferencje w Warszawie

Interesujące Konferencje we Wrocławiu

Konferencje naukowe w Sopocie

Ciekawe konferencje w Krakowie

Górskie krajobrazy najlepsze na konferencje

Zobacz więcej

Jak usprawnić przebieg spotkania biznesowego.

 

Jak usprawnić przebieg spotkania biznesowego.

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

Czas jaki mamy do wykorzystania jest dla każdego stały. Godzina nie może się wydłużyć w nieskończoność, bo ma dokładnie tylko 60 minut, a każda minuta to dokładnie 60 sekund. Czasu nie można cofnąć ani zmagazynować na zapas, nie da się go sprzedać ani kupić i co najgorsze – czas wciąż upływa.

Dlaczego tak ważne jest szanowanie czasu swojego i wszystkich ludzi, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym? Bo nie można zawrócić i zrobić czegoś jeszcze raz, ale można od jutra zacząć robić coś w bardziej racjonalny sposób.
Z doświadczenia wynika, że przeciętni managerowie poświęcają na zebrania i narady aż 20% – 60% swojego czasu.
Ponieważ liczne badania dowodzą również, że czas ten jest nieefektywnie wykorzystywany, wielu managerów w pewnym momencie kariery zawodowej decyduje się na doskonalenie swoich umiejętności zarządzania czasem i bierze udział w licznych szkoleniach i treningach z tego zakresu.

Jeśli w obowiązki managera jest wpisane uczestnictwo i organizowanie dużej ilości zebrań/spotkań biznesowych, należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie były one postrzegane jako strata czasu.


Zaplanowanie spotkaniaPlanowanie codziennej pracy i przedsięwzięć długoterminowych oznacza zawsze zysk na czasie oraz więcej swobody. Kto poświęci dziennie 10 minut na planowanie, może zaoszczędzić 2 godziny.

Wielu pracowników na samą myśl o kolejnym zebraniu odczuwa poirytowanie, czasem nawet stres.
Jednak przecież można próbować coś z tym zrobić. Przede wszystkim warto porozmawiać z pracownikami i zachęcić ich do uczestnictwa w zebraniu długo przed planowanym spotkaniem. Dzięki temu porządek obrad może być ustalony bardziej sensownie i pod kątem oczekiwań uczestników. Wszyscy będą mieli możliwość przygotować się merytorycznie do zebrania dzięki otrzymanemu planowi obrad. Na pewno pomysł organizacji zebrania po godzinach pracy z góry skazany jest na porażkę.
Ciekawym rozwiązaniem przy planowaniu krótkich zebrań może być organizowanie ich na stojąco lub o niezwykłej porze, np. o 9.47 czy 14.09 (uniknąć można wtedy przeciągania spotkania i spóźniania się uczestników).

zdjecie
Fot. http://www.freedigitalphotos.netIndywidualny odbiór informacjiNie można zapominać, że zebranie ma na celu przekazanie tej samej informacji wielu osobom w tym samym czasie. Ale przecież każdy z uczestników zebrania może zapamiętać zupełnie inaczej jego przebieg i treść, a większość i tak zapominają chwilę po opuszczeniu sali.

Dlatego trzeba zadbać również o to, by informacje, które mają być przekazane podczas spotkania były dokładnie wyselekcjonowane. W przeciwnym razie z „szumu informacyjnego” uczestnicy nie będą w stanie wybrać najistotniejszej treści.

Idealna byłaby sytuacja, gdyby można było się zajmować informacjami ważnymi z punktu widzenia rozwiązywania indywidualnych problemów i osiągania indywidualnych celów. Jednak ideał ciężko osiągnąć, a każdy mimo wszystko przyswaja wiele informacji nieistotnych, nieważnych.


Niezbędne warunki i atmosfera spotkaniaNie mniej znaczące od zaplanowania spotkania jest zadbanie o jego odpowiednią atmosferę:

- sala, w której będzie się ono odbywać, powinna być dobrze oświetlona i posiadać sprawną wentylację,

- potrzebne będą kartki, długopisy oraz woda,

- jeśli spotkanie ma być dłuższe niż 90 minut, należy pamiętać o krótkiej przerwie w połowie – zapewni to lepszą koncentrację uczestnikom do samego końca,

- ważne jest punktualne rozpoczęcie spotkania – punktualność obowiązuje zarówno organizatorów, jak i uczestników. Dla spóźnialskich mogą być przewidziane na przykład kary pieniężne – wrzucenie do skarbonki tyle złotych, ile minut wynosiło spóźnienie.

- dzięki planowi obrad możliwe będzie czuwanie nad ich prawidłowym przebiegiem. Informacja ile orientacyjnie czasu jest przeznaczone na kolejne punkty, znacznie pomoże skrócić zbyt długie
dyskusje.

- na zachowanie prawidłowego przebiegu zebrania wpływ może mieć również przemawianie na stojąco

– trema wobec grupy skraca znacząco czas wystąpień.


Zakończenie zebraniaNa zakończenie można przeprowadzić zebranie uzupełniające z częścią uczestników. Dzięki temu organizator może wysłuchać opinii i wskazówek, które w przyszłości ulepszą formułę podobnych spotkań.
Data publikacji: 14.04.2014

 

Szczególnie polecane

Pałac Jugowice - Jugowice
Dla gości biznesowych przygotowano komfortową salę konferencyjną, która pomieści do 120 osób. Wyposażona jest w niezbędny sprzęt audio-wizualny. Hotelowa restauracja może przygotować przerwę obiadową dla uczestników wszelkiego rodzaju spotkań (...)
Hotel Wiktoria - Wiązowna
Pomieszczenia, które zostały przeznaczone do użytku konferencyjnego posiadają niezbędny sprzęt elektroniczny. Dodatkowo na terenie obiektu udostępniono darmowy Internet. W ofercie konferencyjnej znalazły się również smaczne przerwy kawowe czy obiadowe (...)
Hotel Santorini - Kraków
Dla gości biznesowych przygotowano trzy sale konferencyjne, które są w pełni wyposażone. Pierwsza z nich - Kominkowa - to największe pomieszczenie. Drugim z kolei pomieszczeniem jest Sala Lobby. Charakteryzuje się nowoczesnych wyposażeniem z nutami stylu greckiego (...)
Hotel Pałac Tarnowskich - Ostrowiec Świętokrzyski
W zabytkowych piwnicach pałacu przygotowano salę, która może pomieści do 60 osób. Natomiast na parterze znajduje się Sala Balowa, która będzie odpowiednia dla grupy ok. 180 uczestników. Dodatkowo w specjalnej drewnianej chacie w stylu myśliwskim znajduje się miejsce na konferencję dla 200 osób (...)
Pałac Wiśniewski - Piekary Śląskie
Obiekt przygotował dla klientów biznesowych dwie eleganckie sale konferencyjne. Sala Bankietowa przeznaczona jest do kameralnych spotkań w gronie 10-20 osób. Posiada owalny stół, kominek i część kuchenną (...)